Szukaj na tym blogu

piątek, 25 stycznia 2013

Trzeci Pułk Piechoty Księstwa Warszawskiego gotów do służby!/ 3rd Regiment of Polish Infantry ready for duty!

Tymi słowami kapral Kozic zameldował nas oficerowi gwardii cesarskiej w zeszłym roku pod Austerlitz i tymi samymi ja obwieszczam ukończenie malowania. Po ponad roku od rozpoczęcia prac zebrałem się w sobie i brakujące 3 kompanie pomalowałem w 3 dni. To oznacza, że gdybym się na prawdę postarał, to mógłbym całość pomalować w tydzień. Nic nie usprawiedliwia mojego lenistwa :P

With these words, corporal Kozic checked us to the officer of the Imperial Guard at Austerlitz last year and I will do the same announcing completion of painting. After more than a year from the start of the work I finished the missing 3 companies in 3 days. This means that if I really tried, I could paint whole regiment during a week. There is no excuse for my laziness :P


Oto porównanie mundurów z oryginałami:
Here is a comparison with the original uniforms:
Kompania grenadierska:
Grenadier company:


Fizylierzy i dowództwo:
Fusiliers and command:


Woltyżerowie- kompania lekka:
Voltigeurs- Light company:
Sztandar pułku jest tymczasowy. Nie dostałem jeszcze zdjęć naszej chorągwi, więc wzorowałem się na zachowanym sztandarze 6. Pułku Piechoty. Warta zauważenia jest odmienna od współczesnej  pisownia ;)

Regimental banner is temporary. I do not have photos of our flag, so I modeled on surviving banner of the 6th Infantry Regiment. Worth noting is different from the modern spelling ;)


Flaga oczywiście malowana ręcznie ;)
Hand-painted flag, of course ;)


Historię naszej wspaniałej formacji poznać można na stronie grupy odtwarzającej Pułk 3. Piechoty Księstwa Warszawskiego, do której mam zaszczyt należeć ;)

The history of our great formations can be found on the website of the reenacting group of the 3rd Infantry Regiment of Duchy of Warsaw, to which I have the honor to belong;)

http://www.pulk3piechoty.pl/historia/

Vivat Wojsko Polskie!
Vivat Książę Józef!
Niech żyje Cesarz!

1 komentarz:

  1. Ładnie ładnie :)
    Ostatnio rozpocząłem przygodę z systemem Black Powder. Na razie na przetestowanie wziąłem sobie plastiki francuzów i anglików od braci Perry. Ale już myślę nad skompletowaniem Pruskiej armii :).
    Może za jakiś czas się zgłoszę na mała konfrontację :)

    OdpowiedzUsuń